Haberlerimiz

blog-img

ALSEKO Gücüne Güç Katiyor…

Yönetici
10.2.2018

Hizmet verdigi 4 ana kolda onlarca farkli sektöre çözüm ortakligi yapan Alseko Group, birbiriyle entegre çalisan Alseko Metal San. ve Tic. A.S., Alseko Enerji San. ve Tic. A.S., Alseko Makina San. ve Tic. A.S. ve Alseko Dis Ticaret A.S. ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

1992 yilinda Alseko Metal adiyla sektöre hizmet etmeye baslayan Alseko Group, bugün gelinen noktada müsterilerinin kosulsuz güven duydugu önemli markalari bünyesinde bulunduruyor. Son yillarda yükselen bir ivmeyle büyümeye ve güçlenmeye devam eden Alseko Group, yatirimlarina da ara vermiyor.

Degisen dünya ve büyüyen Türkiye ekonomisi kosullarinda faaliyet gösterdigi sektörlerde her zaman yenilikçi olmayi ilke edinerek, daima atilimci bir politika izlediklerini belirten Alseko Group Genel Müdürü Halil Koç, 2002 yilinda Isveç çeligi kalitesini dünyaya lanse eden 350 yillik takim çeligi üreticisi Üddeholm A.B firmasinin Güney Marmara Bölge bayiligini aldiklarini animsatti. Böylece üretim sektörünün takim çeligi ihtiyacini hizmet verdikleri bölgedeki üreticilere ulastirmaya basladiklarini dile getiren Halil Koç, “Teknik Hizmet, 7/24 çelik kesim ve servis hizmetlerini ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemlerine bagli sürdürerek yüksek kaliteli takim çeliklerini yüksek kaliteli hizmetlerle harmanlayip müsterilerimize sunmayi ilke edindik. Kaliteli çelik ve kaliteli hizmet denildiginde ilk akla gelen firma olan Alseko Metal, Üddeholm Isil Islem tesislerini 2006 yilinda Bursa’da hizmete sunarak, takim çeligi ve isil islemi konusundaki faaliyetlerine uluslararasi standartlara uyum ve sürekli gelisim amacini gözeterek devam etmektedir” dedi.

Alseko Metal’in 2002 yilinda en son teknoloji üretim imkanlari ve güçlü servis teskilati ile 1967’den beri ülkemizin ilk üreticisi olan Böhler Sert Maden firmasinin Bursa Bölge Bayiligini aldigini belirten Halil Koç, bu sayede basta otomotiv endüstrisi olmak üzere makina imalat sanayi, demir – çelik endüstrisi ve dokumhaneler, kesici takim endüstrisi, madencilik endüstrisi, tekstil sanayi, seramik ve tugla endüstrisi, plastik ve ahsap sanayi gibi bir çok sektörün ihtiyaçlarina cevap verebildiklerini söyledi. Hali hazirda tedarik sürecini devam ettirdiklerini dile getiren Halil Koç; 2008 yilinda kurduklari Alseko Enerji ile diger grup sirketlerinin faaliyet alanlari ve çalismalariyla ilgili su bilgileri paylasti:

Alseko Enerji’de Hizmette Sinir Yok

Alseko Enerji firmasinin kurulmasiyla enerji sektöründe de atilim yapan Alseko; lazer markalama, lazer kaynak ve lazer kesim makinalarinin satisina basladi. 2011 yili içerisinde lazer makineleri üretici firmasi dünya devi Sisma Lazer Sistemleri firmasi ile Türkiye distribütörlük anlasmasi yapildi. Bununda yaninda satisini yaptigimiz lazer kesim sistemlerine entegre olabilecek otomasyon sistemleri hazirlayan Astes4 firmasi ile 2015 yilinda Türkiye Distribütörlük anlasmasi gerçeklestirildi. Astes4 bir Isviçre firmasi olup refakatsiz istifleme sistemleri ve otomasyon sistemleri hazirlandi. Alseko Enerji 2011 yili içerisinde lazer sektörünün öncü kurulusu olan Italyan Sisma lazer sistemlerinin Türkiye Sistirübütörü olarak faaliyetine baslandi.

Alseko Enerji SISMA Lazer Sistemleri’nin ürettigi tüm ürünlerin, yogun olarak lazer markalama lazer kaynak makinelerinin satisini yapiliyor. Bunun disinda yine lazer markalama ve lazer kaynak alaninda fason hizmet sunmaktadir. Lazer kaynak fason hizmeti mobil olarak da veriliyor.

Alseko Makina Emin Adimlarla Ilerliyor

Alseko Group 2013 yilindan itibaren çalisma alanini genisletip üretim, imalat alanindaki faaliyetlerini hizlandirmayi hedefleyerek, Alseko Metal bünyesinde ki çeliginin ebatlanmis bir sekilde müsteriye verilmesi amaci ile yola çikip, Alseko Makina bölümünü Bursa’da kurmustur.

Alseko Makina, daha sonra hedeflerini büyüterek günümüzün en büyük sektörü olan otomotiv ve makina imalatina yönelik olarak hizmet vermeye baslamistir. Kalip parçalari, kalip setleri, makina parçalari gibi metalden imal edilen hammaddelerin, müsterilerinin ihtiyaçlarini analiz ederek, en dogru ve en hizli sekilde, talasli imalat yöntemlerini kullanarak bu sektör de çözüm ortagi olmak adina emin adimlar ile yoluna devam etmektedir.

Kalip ve makina sanayinin ihtiyaç duydugu mamül ve ara mamüllerin üretimden satis asamasina kadar tüm süreçlerini talep ve beklentilerini kaliteden ödün vermeden hizli, güvenli ve sertifikali ürünler ile karsilayarak müsteri memnuniyeti ile yönetmektir. Vizyonumuz; faaliyetlerini sürdürdügü makina ve kalip yedek parçalarinin islenmesi ile ilgili sektörde yurtiçinde ve yurtdisinda kalipçi dostu olmaktir.

Yurtdisinda da Güçleniyor

Alseko Group 2013 yilinda firmalarinin entegrasyonunu tamamlarken birde Alseko Dis Ticaret A.S.’ni kurdu. Alseko Dis Ticaret’in amaci; firmalarinin ürün ve hizmetlerinin yurt disina aktarilmasiydi. Bu firma araciligiyla Alseko Group yurt disinda da faaliyet göstermeye basladi.

Ekolazer Kalip Avrasya’nin Gözdesi Oldu

Üretimi Avrupa’da yapilan ve Türkiye pazarina Alseko Group’un bir markasi olan EkoLazer adiyla satisi yapilan lazer kesim makinalaridir. EkoLazer markasinin lazer kesim makinalari Enerjiko serisi olarak isimlendirilmistir.

Enerjiko serisinde 3 farkli boyutta lazer kesim makinasi bulunmaktadir. Bunlar Enerjiko Mini, Enerjiko ve Enerjiko Mega’dir. EnerjikoMini; 1000 x 2000 mm kesim alani boyutlarinda çalisan en küçük makinadir. Enerjiko; 1250 x 2500 mm kesim alani boyutlarinda çalisan orta boy makinadir. Enerjiko Mega; 1500 x 3000 mm kesim alani boyutlarinda çalisan büyük boy makinadir. EkoLazer markasi ve Enerjiko serisinin lansmani Kalip Avrasya 2015 fuarinda yapildi. Fuarda Enerjiko modeli tanitildi. Kapladigi alan ve islevleri ile ön plana çikan makina fuarda oldukça fazla ilgi görmüstür.

Kaynak : www.kobitrend.com.tr

blog-img

Yeni yerimizde hizmet vermeye başladık..

Yönetici
4.10.2017

Nisan ayi itibariyle yeni yerimizde hizmetinizdeyiz..

blog-img

ALSEKO METAL BÖLÜMÜ 7/24 HİZMETİNİZDE

Yönetici
15.9.2017

Alseko Metal bölümü 24 saat çalisarak hizmetinizde kalmaya devam ediyor.

blog-img

7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesindeyiz

Yönetici
5.9.2017

TOSB Workinn Hotel/Gebze adresinde Ulusal Kalipçilik Zirvesi'ne 3 nolu stand'da katilim gerçeklestirecegiz

blog-img

Alseko Makina Büyümeye devam ediyor.

Yönetici
17.5.2017

Alseko Makina yeni yatirimlariyla her geçen gün büyümeye ve gelismeye devam ediyor.